Selim Öztürk Sordu, Celal Şengör Cevapladı..

25.02.2023
198
Selim Öztürk Sordu, Celal Şengör Cevapladı..

Yurt Bülteni Genel Yayın Yönetmeni Selim Öztürk Bogucanin’in ”Tarih Notları” Programı’nın konuğu Celal Şengör’dü.. Celal Şengör’ün Tarihin Notları adlı programda Balkanlardan Rus tarihine kadar birçok konudana konuşuldu. 

Videonun 26’ıncı dakikasından itibaren, Celal Şengör ailesinin geçmişi hakkında konuşuyor. Şengör, ailesi hakkında (…) “Babaanneme bakıyorum mavi göz, sapsarı saç, şahane bir endam Sırp kızı gayet açık, dedeme bakıyorum tipik bir Arnavut-Sırp karışımı var belli, anneanneme bakıyorum tipik bir Helen, hepsi de Türk, pasaportlarında Türk yazıyor.”

Gazeteci Selim Öztürk’ün siz kendinizi göçmen hissediyor musunuz sorusuna; Şengör, Balkan göçmenlerinin göçmen olup olmadığından bahsetmiş: “Ben bugün kendimi Türk milliyetçisi olarak tanımlarım. Benim damarlarımda bir damla Türk kanı yoktur abi. Atatürk’ün milliyetçiliğidir bu kardeşim. Biraz önce senin dediğine geliyoruz, biz göçmen miyiz? Ya biz burayı kuranlarız be. Biz olmasak Türkiye Cumhuriyeti olmayacaktı belki. Serv’e hapsolmuş oturuyor olacaktık. Ben burayı (Türkiye’yi) savunmak istiyorum, biz vatan kaybetmiş çocukların insanlarıyız.” 

Tarih Notları Programının Tamamı Linkte:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.