Doktorlar için sosyal medya yönetimi neden önemli

13.01.2023
323
Doktorlar için sosyal medya yönetimi neden önemli

Doktor Referans Videoları 

Dijital sağlık hizmetleri inanılmaz bir hızla gelişiyor ve dijital dönüşüm ile birlikte bu sürece sadece bir başlangıç diyebiliriz. Sağlık sektöründe mevcut sistemleri iyileştirme beklentileri artık daha önemli hale geliyor. Geleneksel pazarlama ile karşılaştırıldığında dijital pazarlama hastalarınızla etkileşime girmenin farklı yollarını  sunuyor. Kullanıcıların tercihlerine, isteklerine, tükettikleri veya aradıkları kaynaklara ve kapsamına girdikleri kategorilere göre onlarla etkileşimde bulunmanın en ince ayrıntılarına hakim olmanızı sağlıyor. Şimdi zaman daha çok sosyal medyada  olmanın zamanı!

Sağlık Sektöründe Daha Bilinçli ve Bilgili Hastalar

Sağlık konusunda profesyonel bakım ve tavsiye almak için kullanıcıların çoğu artık sosyal medyada araştırma yaparak bilgi toplamaya başlıyor. Google aramaları ile destekledikleri bu araştırmada karşılarına çıkan her içerik onlar için çok değerli. 

Sosyolojik olarak baktığımızda kullanıcılar yaşadıkları sorunlarla ilgili öncelikle evde yapabilecekleri doğal karışımlar ve yapılacaklar ile işe başlıyor. Bunlarla ilgili yaptıkları aramalar sırasında ise karşılarına konunun uzmanı bir doktor ya da klinik çıktığı zaman dikkatlerini çekiyor ve araştırmaları yön değiştiriyor. Burada kullanıcıyı hastaya dönüştürebilmek çok önemli. 

Medikal TV

Sosyal Medya için Arama Motoru Pazarlaması ve Optimizasyonu Önemi

Sağlık sektöründe yer alan sağlık profesyonellerinden sağlık kurumlarına kadar herkesin arama motorunda ön sıralarda yer almak ve mevcut durumlarını sürekli güncel tutacak şekilde optimize etmek konusunda çalışma yapmaları gerekir. Çünkü ancak bu şekilde hastalarınız için önemli ve değerli bilgileri ön plana çıkartabilir ve güven kazanabilirsiniz. 

Bu şekilde, kullanıcıların önce websitenizi ziyaret etmesine ve istedikleri bilgileri alarak büyük oranda sizinle bir randevu oluşturmasına olanak sağlayabilirsiniz.

Sağlık Sektöründe Sosyal Medyanın Etkisi

Dijital pazarlamanın başka bir olumlu etkisi de kullanıcıların sadık hastalara dönüşmesi konusunda dijital reklamları kullanabilmektir. Onların tercihlerine, aramalarına ve demografik bilgilerine göre içerik hazırlayabilirsiniz. İlgili hizmetlerinizi şu anda kullanan, sizin alanınızla ilgili arama yapan potansiyel kullanıcıları hedefleyen sosyal medya reklamları ile daha fazla kişiye ulaşabileceksiniz.

Akıllı Telefonlar Mobil Sağlık Uygulamaları için Kulanılıyor

Journal of Medical Internet Science’da yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre mobil sağlık uygulamalarını akıllı telefonlara indirme oranı, diğer uygulamara göre %58 daha fazla. Ayrıca akıllı telefon kullanıcılarının ilk tercihleri online beslenme ve egzersiz uygulamaları oluyor. 

Bu uygulamaları takip eden diğer kategori ise sağlık sigortası uygulamaları ve adet döngüsü takip eden uygulamalar…

Doktorlar için Sosyal Medya Etkisi

Kullanıcıların% 40’ından fazlası sosyal medyada karşılaştıkları bilgi ve kanıtların kendilerini etkilediğini söylüyor. 18 ila 24 yaş arasındaki gençlerin sağlıkla ilgili konulara ve sosyal medyada araştırma yapma olasılığı 45 ila 54 yaş grubundan iki kat daha fazladır.

Bu durum genç neslin de artık çevrimiçi sağlık bilgilerini takip etmesi, sağlık konusunda bile online araştırma yaptığını düşünürsek, dijital dünyada olmadan görünür ve bilinir olmanız imkansız.

18-24 yaş arası kullanıcıların %90’ı sağlık alanında yapılan paylaşımlara değer veriyor ve tekrar paylaşarak başkalarının görmesini de sağlıyor.

YouTube, Dailymotion, Vimeo, Twiter, İnstagram ve Facebook Pazarlamasının Sağlık Sektörüne Desteği

Dijital pazarlama kanalları arasında YouTube, Dailymotion, Vimeo, Twiter, İnstagram ve Facebook gibi sosyal platformların rolü artık çok daha fazla. Kullanıcı yaşının daha da küçüldüğü ve izleyerek bilgi almanın daha etkili olduğu günümüzde, YouTube, İnstagram ve Facebook artık sağlık sektörünün olmazsa olmazı konumunda. Sadece YouTube aracılığı ile sağlık kuruluşları ve doktorların websitelerine gelen trafik % 119 artmış durumda ve daha da artıyor. Bu sonuç gelecekteki kitlelerin doğru yaklaşım ve etkin hedefleme ile dönüştürülebilecek eğitim ve sağlık kaynakları içeren video içerikleri daha çok talep edeceğini gösteriyor.

Sağlık Sektörü Dijital Dönüşüm ile İlerliyor

Sağlık sektöründe hizmet veren kuruluşların veya şirketlerin proaktif, farkındalığı yüksek ve doğru veriyi talep eden müşterileriyle kendilerini ölçeklendirmeye ve bireysel bir marka olarak gelişmelerine yardımcı olmak için dijital bir varlığa sahip olması neredeyse gereklidir.

Dijital sağlık basit bir fikir gibi gelebilir, ancak hem hukuki hem de dijital anlamda dikkat edilmesi gereken kuralları mevcuttur. Yani sadece mevcut duruma ilişkin bir fikir vermek için kullanılacak bir alan değildir. Sağlıklı bir yaşam tarzı için plan hazırlamak, herkesin ortak şekilde bilgi edinebileceği güvenilir bir platform oluşturmak ve güven vermek için dikkat etmeniz gereken bir çok özel ve önemli detay içerir. 

Sağlık endüstrisi sürekli değişiyor ve gelişiyor. Bunu özellikle koronavirüs sürecinde hep birlikte deneyimledik. Her an her değişikliğe, her krize uyum sağlayan bir dijital strateji ile ilerlemek gerekir. Bunun için siz hastalarınızla meşgulken, biz sizin için dijital dünyada varlığınızı inşa edip, hayata geçiriyoruz.

Medikal TV – Doktor Bülteni

Siz sosyal medya platformlarında  “görünür” olmak istiyorsunuz.

-Hastalar sorunları ile ilgili kaliteli bilgi almak istiyor.

-Hastalar sağlık alanında kaliteli bilgiyi aktaran uzman bir doktora ulaşmak istiyor.

-Kısaca siz ve hastalar arasında doğru ve “sağlıklı bir iletişim olması gerekiyor.

-Sizin için sağlık sektörüne hakim, iletişime değer veren ve sizi en doğru şekilde dijital dünyaya taşıyacak ekibimizle referans videolar oluşturmaya hazırız.

Siz hastalarınızla ilgilenirken dijital dünyada biz de onlara sizin sözlerinizle dokunuyor ve bağlarınızı güçlendiriyoruz.

Doktor Referans Videoları Neden Önemli 

Potansiyel hastalar sağlık kurumları, sağlık hizmetleri ve de doktorlar ile ilgili bilgi almak için internette arama yapıyor ve artık video referanslar görmek istiyor.

-Sağlık sektörüne özel video prodüksiyon hizmetlerimiz ile sizi hem görünür hem de güvenilir bir alanda sosyal medyaya açıyoruz..

Hekimlerimizin aylık paylaşabileceği 10 ayrı hekimle 10 ayrı konuda profesyonelce hazırlanmış videolarımızı kendi “YouTube, Dailymotion, Vimeo, Twitter, İnstagram ve Facebook Medikal TV hesaplarımızda paylaşıyoruz ve videoları sizerinde paylaş ması için kurumunuza yolluyoruz.

İletişim : balkanaktuel@gmail.com 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.