‘Yalnız ve evlenmemiş kadınlara zavallı gibi davranılıyor!’

22.10.2022
616
‘Yalnız ve evlenmemiş kadınlara zavallı gibi davranılıyor!’

‘Yasak Elma’ dizisinde canlandırdığı Hilal karakteriyle yeni sezonda dikkatleri üzerine çeken Ece Özdikici, Melis Güvenç’in YouTube kanalının yeni bölüm konuğu oldu. Ece Özdikici, ‘İzleMelis’in programında toplumun yalnız kadınlara karşı bakışını ve kadınlar üzerinde yarattığı baskıya dikkat çekerek, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Güvenç’in, “Her kadın sence anne olmak zorunda mı?” sorusuna yanıt veren başarılı oyuncu, “Yalnızsan, belli bir yaşa gelmişsen, evlenmemişsen ve çocuk yapmamışsan insanlar kendinde sana bu konuda konuşma hakkı bulabiliyor. 

Genelde bana bu konuda konuşmaya çekinirler. Şakayla söylemeye çalışanlar çıkar. Daha da çirkin bulurum bu numarayı. Kendimi koruduğum için bu muameleye maruz kalmıyorum ama görüyorum. ‘Tuhafsın. Bir şey mi oldu, hayırdır?’ diye bakıyorlar. Bu algı bizim yaş grubumuzun kırdığı bir şey.’Hayır bu benim isteğim ve seçimim’ diyebiliyoruz.Yalnız yaşıyorsan  sanki çok zavallı bir durum varmış gibi davranılıyor. Aynı şekilde evliysen ama çocuğun yoksa da yine böyle bir konu var. Sanki herkes aynı anda aynı şekilde davranmak zorunda. İthamda bulunmak istemem ama farklı hayat yaşayana olan bu tahammülsüzlük bana biraz da kıskançlık olamaz mı diye düşündürüyor. Bütün bu cümlelerden hiç etkilenmiyormuş gibi durabiliriz. Ama bir yerde, bir film izlerken bir cümle geçiyor ve orada bu baskıdan sadece kendi adıma değil, herkes adına alındığımı, etkilendiğimi, üzüldüğümü ve kırıldığımı fark ediyorum” dedi.

Evlat edinmek istiyor

Başarılı oyuncu anne olmaya hazır olduğunda evlat edinmek istediğini de ilk kez dile getirerek; “Bir gün hayatıma bir çocuk katmak istersem, fiziksel olarak doğursam da evlat edinmek çok istediğim bir şey. Çünkü dolu evlat var. Şu an bekar bir anne olmaya hazır değilim ama bu konuyla ilgili görüşmeler yaptım. Bir çocuk evlat edinmek hayalini kurduğum bir şey” diye konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.