Sihirli Uzaklar Ağacı Serisi’nin iki yeni kitabı çıktı

29.06.2022
399
Sihirli Uzaklar Ağacı Serisi’nin iki yeni kitabı çıktı

Kitapları tüm dünyada milyonlarca çocuk ve yetişkin tarafından sevilerek okunan Enid Blyton, Sihirli Uzaklar Ağacı Serisi’nde arkadaşlık, macera ve dayanışma konularını işliyor. Çocuk edebiyatı klasikleri arasına giren serinin iki yeni kitabı “Uçan Köpek Macerası” ve “Uzaklar Ağacı’nın Tepesinde”, Redhouse Kidz tarafından yayımlandı.

Enid Blyton’ın Sihirli Uzaklar Ağacı Serisi’ni yayımlayan Redhouse Kidz, ilk üç kitabın ardından iki yeni kitabı daha küçük okurlarla buluşturdu. Serinin yeni kitapları Uçan Köpek Macerası ve Uzaklar Ağacı’nın Tepesinde, raflarda yerini aldı.
Bir iyilik ve gerçek dostluk hikâyesi olan Uçan Köpek Macerası, Büyük Sinsi tarafından kaçırılan Prenses Fenella ve onu kurtarmak için peşinden ülke ülke gezen arkadaşlarının başından geçenleri anlatıyor. “İki kitap birden” konseptindeki Uzaklar Ağacı’nın Tepesinde ise, karakterlerin, Sihirli Uzaklar Ağacı’nın tepesine gelen ülkeleri sıra sıra gezdiği bir çizgi romanı ve sonra hep birlikte Oyuncak Ülkesi’ne gidip orada oyuncağa dönüştükleri bir hikâyeyi kapsıyor.
Sihirli Uzaklar Ağacı, Tılsımlı Orman, Uzaklar Ağacı Sakinleri, Uçan Köpek Macerası ve Uzaklar Ağacı’nın Tepesinde olmak üzere beş kitaptan oluşan Sihirli Uzaklar Ağacı Serisi, son on yılda sadece İngiltere’de beş milyondan fazla kopya sattı ve pek çok dile çevrildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.