Sağlıklı Yaşam Kanalı / Medikal TV

26.06.2021
879
Sağlıklı Yaşam Kanalı  / Medikal TV

Dijital sağlık hizmetleri inanılmaz bir hızla gelişiyor ve dijital değişim ile birlikte bu sürece aksiyona bir başlangıç diyebiliriz. Sağlık sektöründe mevcut sistemleri iyileştirme beklentileri artık çok önemli hale geliyor. Geleneksel pazarlama ile karşılaştırıldığında dijital pazarlama hastalarınızla etkileşime girmenin farklı yollarını sunuyor. Kullanıcıların tercihlerine, isteklerine, tükettikleri veya aradıkları kaynaklara ve kapsamına girdikleri kategorilere göre onlarla etkileşimde bulunmanın en ince ayrıntılarına hakim olmanızı sağlıyor. Şimdi vakit daha çok sosyal medyada olma vakti.

Dijital Sağlık için Arama Motoru Pazarlaması ve Optimizasyonu Önemi 

Sağlık sektöründe yer alan sağlık profesyonellerinden sağlık kurumlarına kadar herkesin arama motorunda ön sıralarda yer almak ve mevcut durumlarını sürekli güncel tutacak şekilde optimize etmek konusunda çalışma yapmaları gerekir. Çünkü ancak bu şekilde hastalarınız için önemli ve değerli bilgileri ön plana çıkartabilir ve güven kazanabilirsiniz.  Bu şekilde, kullanıcıların önce websitenizi ziyaret etmesine ve istedikleri bilgileri alarak büyük oranda sizinle bir randevu oluşturmasına olanak sağlayabilirsiniz.

Akıllı Telefonlar Mobil Sağlık Uygulamaları için KulanılıyorJournal of Medical Internet Science’da yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre mobil sağlık uygulamalarını akıllı telefonlara indirme oranı, diğer uygulamara göre %58 daha fazla. Ayrıca akıllı telefon kullanıcılarının ilk tercihleri online beslenme ve egzersiz uygulamaları oluyor.  Bu uygulamaları takip eden diğer kategori ise sağlık sigortası uygulamaları ve adet döngüsü takip eden uygulamalar…  

Sağlık Sektörü için Sosyal Medya Etkisi Kullanıcıların% 40’ından fazlası sosyal medyada karşılaştıkları bilgi ve kanıtların kendilerini etkilediğini söylüyor. 18 ila 24 yaş arasındaki gençlerin sağlıkla ilgili konulara ve sosyal medyada araştırma yapma olasılığı 45 ila 54 yaş grubundan iki kat daha fazladır. Bu durum genç neslin de artık çevrimiçi sağlık bilgilerini takip etmesi, sağlık konusunda bile online araştırma yaptığını düşünürsek, dijital dünyada olmadan görünür ve bilinir olmanız imkansız. 18-24 yaş arası kullanıcıların %90’ı sağlık alanında yapılan paylaşımlara değer veriyor ve tekrar paylaşarak başkalarının görmesini de sağlıyor. 

YouTube, Dailymotion, Vimeo, Twiter, Flickr, İnstagram ve Facebook Pazarlamasının Sağlık Sektörüne Desteği 

Dijital pazarlama kanalları arasında YouTube, Dailymotion, Vimeo, Twiter, Flickr, İnstagram ve Facebook gibi sosyal platformların rolü artık çok daha fazla. Kullanıcı yaşının daha da küçüldüğü ve izleyerek bilgi almanın daha etkili olduğu günümüzde, YouTube, İnstagram ve Facebook artık sağlık sektörünün olmazsa olmazı konumunda. Sadece YouTube aracılığı ile sağlık kuruluşları ve doktorların websitelerine gelen trafik % 119 artmış durumda ve daha da artıyor. Bu sonuç gelecekteki kitlelerin doğru yaklaşım ve etkin hedefleme ile dönüştürülebilecek eğitim ve sağlık kaynakları içeren video içerikleri daha çok talep edeceğini gösteriyor. Sağlık Sektörü Dijital Dönüşüm ile İlerliyor Sağlık sektöründe hizmet veren kuruluşların veya şirketlerin proaktif, farkındalığı yüksek ve doğru veriyi talep eden müşterileriyle kendilerini ölçeklendirmeye ve bireysel bir marka olarak gelişmelerine yardımcı olmak için dijital bir varlığa sahip olması neredeyse gereklidir. Dijital sağlık basit bir fikir gibi gelebilir, ancak hem hukuki hem de dijital anlamda dikkat edilmesi gereken kuralları mevcuttur. Yani sadece mevcut duruma ilişkin bir fikir vermek için kullanılacak bir alan değildir. Sağlıklı bir yaşam tarzı için plan hazırlamak, herkesin ortak şekilde bilgi edinebileceği güvenilir bir platform oluşturmak ve güven vermek için dikkat etmeniz gereken bir çok özel ve önemli detay içerir.  Sağlık endüstrisi sürekli değişiyor ve gelişiyor. Bunu özellikle koronavirüs sürecinde hep birlikte deneyimledik. Her an her değişikliğe, her krize uyum sağlayan bir dijital strateji ile ilerlemek gerekir. Bunun için siz hastalarınızla meşgulken, biz sizin için dijital dünyada varlığınızı inşa edip, hayata geçiriyoruz.

Sağlık ile alakalı merak ettiğiniz tüm konular ve uzman yorumlar artık YouTube / Medikal TV kanalında… Ağız ve Diş Bakımı, Cilt Sağlığı, Cinsel Sağlık, Çocuk Sağlığı, Dil ve Konuşma Bozuklukları, Endokrinoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Fizik Tedavi, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Göz Sağlığı, Halk Sağlığı, Kadın Sağlığı, Kalp-Damar Hastalıkları, Kanserler, Kulak Burun Boğaz, Metabolik Hastalıklar, Nöroloji, Omurga Hastalıkları, Ortopedi, Radyoloji, Ruh Sağlığı, Sporcu Sağlığı, Tamamlayıcı TıpTemel Sağlık Bilgisi, Üroloji ve daha fazlası bu kanalda.. – SAĞLIĞA DAİR HERŞEY…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.