“Kâkül modası geri döndü”

04.02.2022
733
“Kâkül modası geri döndü”

Kuaför Yakup Yıldır, kâkül modasının bu yıl geri döndüğünü söyledi: “Saça hareket katmanın en güzel yolu kâkül. Üstelik kırışıklıkları da gizliyor. Çok sayıda ünlü ismin de tercih etmesiyle kâkül modası daha da yayılacak.”

Kuaför Yakup Yıldır, ister uzun ister kısa olsun, tüm saç tasarımlarında bu yıl kâkül göreceğimizi söyledi. Ünlü isimlerin uygulamaya başladığı bu modanın 2022 yılına damga vuracağını belirten Yıldır, “Saça hareket katmanın en güzel yolu kâkül” dedi. Başarılı isim, yüz şekline göre kesilmiş bir kâkülün alındaki ve iki kaş arasındaki kırışıkları da gizlediğini ve bu özelliğiyle de pek çok kadının favorisi olacağını dile getirdi.

SAÇLAR TOPLANDIĞINDA BİLE HAVALI DURUYOR

Klasik saç şekillerinden sıkılanlara, yenilik arayışında olanlara ve trendlere uymak isteyenlere kâküle bir şans vermelerini öneren Yakup Yıldır, “Saçlarını topladığında bile havalı görünmek isteyen kadınlar için kâkül çok ideal. Ancak kâkülün yüz şekline göre kesilmiş olması önemli. O nedenle saçlarınızı evde kendiniz kesmeyi denemeyin, kendinizi mutlaka profesyonel bir saç tasarımcısına emanet edin. Kâkül, sonrasında evde kolayca form verilecek şekilde kesilmeli” diye konuştu.

SEYREK SAÇLARI DAHA GÜR GÖSTERİYOR

Yakup Yıldır, kâküllerin seyrek saçlara daha gür bir görünüm kazandırdığını da sözlerine ekledi: “Saçlarının seyrekliğinden yakınan kadınlara da kâkül kestirmelerini öneririm. Çünkü saçlar kat kat kesildiğinde, kâkülle birlikte daha kabarık, katlı ve gür bir görünüm elde edilir. Benim sevdiğim bir başka model de hafif uzun bırakılmış ve şakaklara doğru ayrılmış kâküller. Bu modelin de çok fazla talep göründüğünü söyleyebilirim.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.