Guga Contemporary’de SINAN HUSSEIN’nin ” Retrospective ”

27.06.2024
56
Guga Contemporary’de SINAN HUSSEIN’nin ” Retrospective ”

Guga Contemporary, eserleri dünyanın bir çok ülkesinde özel koleksiyonlarda, devlet ve kraliyet koleksiyonlarında, müzelerde bulunan Sinan Hussein’in retrospektif sergisine ev sahipliği yapıyor.

1977 yılında Irak’ta dünyaya gelen sanatçı Bağdat Güzel Sanatlar üniversitesi resim bölümünde öğrenim görmüştür. Ülkesindeki savaş nedeniyle birçok kez ölüm ile yüz yüze gelmiş, mezuniyetinden sonra önce Ürdün’e sığınmış ardından Kuveyt’e yerleşmiştir.

2017 yılında on yılını geçireceği Amerika’ya göç ederek vatandaşlık hakkı kazanmıştır. Geçtiğimiz yıl Avustralya’da, birkaç ay önce de Bahreyn’de kişisel sergileri yapılmış olan sanatçının Amerika ve Arap Ülkeleri başta olmak üzere Avrupa ve Uzak Doğu’da da hatırı sayılır sayıda takipçisi bulunmaktadır. Türkiye’deki beşinci kişisel sergisi olan bu seçki Hussein’in son on üç yıllık sanat hayatının farklı serilerini içermektedir.

28 Haziran – 11 Ağustos arasında galerinin Beyoğlu / Tophane’de bulunan salonunda gerçekleşecek olan sergi Cuma ve Cumartesi günleri 10:00 – 21:00, diğer günler 10:00 – 19:00 arası ziyaret edilebilir.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.